Архиєпископ Євген Попович на Великдень: Христове Воскресіння є основою життя Церкви і всього людства

20 квітня 2023

«Воскреслий Христос вчить нас, що життя сильніше за смерть, добро і справедливість завжди перемагають, а всі страждання мають кінець і колись закінчаться», — зазначив у своєму Великодньому побажанні архиєпископ Євген Попович, митрополит Перемишльсько-Варшавський Греко-Католицької Церкви в Польщі.

Архиєпископ Євген Попович визнав, що цьогорічні пасхальні святкування відбуваються в особливий час, «коли наша українська земля продовжує стікати кров’ю через рани, завдані і нанесені нам російською армією, яка з благословення своїх церковних провідників забирає життя невинних людей і намагається перетворити Україну на біблійну долину Йосафата».

«Сьогодні Воскреслий Христос ходить з нами, ходить шляхами нашого життя і шляхами страждань нашого народу. Як у минулому він зустрів на дорозі учнів, які втікали з Єрусалиму до Емаусу, так сьогодні він зустрічає на своєму шляху вигнанців з рідної землі, українських дітей, депортованих до Росії, військовополонених, яких утримують у нелюдських умовах, батьків і матерів, які оплакують смерть синів і дочок, що полягли на полі слави з ворогом людства», — зазначив у своєму привітанні архиєпископ Євген. Він додав, що «всім, кого ми зустрічаємо, Він дарує Свій цілющий Мир і впевненість, що „сіячі смерті“ не переможуть нас, що наша перемога в Ньому».

Митрополит підкреслив, що Воскресіння Христове є основою життя Церкви і всього людства. «Ні переслідування, ні терор, ні концтабори не змогли зламати дух учнів Ісуса Христа, бо їхньою силою була і є віра у Воскресіння».

Цьогоріч українські греко-католики у Польщі відзначали світлий празник Христового Воскресіння 16 квітня за юліанським календарем. Заради цього вірні чисельно зібралися у катедральному соборі Святого Івана Хрестителя у м. Перемишлі (Польща), де святкові богослужіння очолив архиєпископ і митрополит Перемишльсько-Варшавський владика Євген Попович.