Архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті: «Прошу вибачення за все те, що не зміг зробити»

30 серпня 2020

У неділю, 30 серпня, у римо-католицькому конкатедральному храмі св. Олександра відбулась подячна Свята Меса за служіння в Україні Апостольського Нунція архиєпископа Клаудіо Ґуджеротті.

Архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті: «Прошу вибачення за все те, що не зміг зробити»

На початку до зібраних звернувся єпископ ординарій Віталій Кривицький, нагадуючи, що цієї неділі відзначається річниця освячення храму св. Олександра. «Сьогодні також дякуємо за дар служіння архієпископа Клаудіо, і просимо його про звернення слова до нас. Не прощання, а настанови», — підсумував єпископ Віталій.

У святковій Євхаристії також брали участь єпископ-помічник Олександр Язловецький, єпископ Микола Лучок з Мукачівської дієцезії, священники з Київських парафій та представники чернечих родин.

«Я є востаннє у цьому Божому храмі. Подумаймо про те, що збудований храм у християнській традиції є лише знаком величезного таїнства Божого дому. Ми є цією Церквою», — розпочав свою проповідь архієпископ Ґуджеротті.

«Я лише знаряддя Папи», — архиєпископ Клаудіо

Говорячи про своє служіння, архиєпископ підкреслив: «Мушу вирушати. Це час рушати в дорогу, аби продовжувати будувати Церкву в іншій реальності… Я є тим, хто постійно тримає валізку в руках, і переходить з одного місця до іншого, аби всюди проголошувати Боже Слово… Я є тим, хто голосить наскільки сильно Папа вас любить. Я лише знаряддя Папи, нічого більше».

Ініціатива «Папа для України»: для Папи важливе кожне життя

Розповідаючи про увагу та любов Папи Франциска до України, архиєпископ підкреслив готовність понтифіка не зупинятись на розмовах, а зробити все можливе, аби допомогти українцям. Він спробував зібрати трохи грошей, аби роздати їх всім, хто в потребі, не залежно від конфесії, аби засвідчити, що для Папи важливе кожне життя. Таким чином, виникла ініціатива «Папа для України».

«Дякую вам, український народе, за цю просту і глибоку віру»

«Дякую вам, український народе, за цю просту і глибоку віру. Віру тих людей, які не мають, що втрачати, огортають тебе широкими очима з очікуванням, коли світ стане краще. Народ, який плаче, який допомагає, служить як Ісус. Тут не потрібно багато промов. Потрібно відчуття тої спільності та єдності, бажання крокувати разом», — наголосив архиєпископ Ґуджеротті.

«Перш за все прошу пробачення за все те, що не зміг зробити»

«Перш за все прошу пробачення за все те, що не зміг зробити. За неможливість творити присутність святого Петра з більшою відповідальністю. Я прошу пробачення від імені всіх братів єпископів, що інколи нам спонтанно приходить думка, що ми зробили в житті якусь кар’єру», — зазначив архиєпископ, продовжуючи проповідь. «Ми не є тим військом, що служить на користь не багатьох генералів. Ми всі брати, які єднаються у Божій любові, аби зібрати всіх людей у Бозі. Ми не є тими, хто купляє гарне вбрання. А тими, хто дарує Богові гарне вбрання. Ми посміхаємось не тому, що відчуваємо якесь багатство, а тому, що знаємо, що ми є свідки того народу, який зростає, того Божого благословення, яке укріплює та утверджує».

«Господь кличе нас бути тими людьми, які роблять те, що можуть. Які просять у своїх молитвах Христа, аби могти бути цікавими, сповненими радості та ентузіазму. Петро сьогоднішніх днів часто пригадує нам важливість бути простими людьми, які віддано служать добру інших», — підкреслив проповідник.

На завершення архиєпископ просив продовжувати молитись за Святішого Отця, а також за нього на новому місці служіння.

Після Євхаристії лунали слова подяки від дітей, молоді, родин та парафіян, які цього разу представляли цілу Церкву в Україні, якій Нунцій служив чотири з половиною роки. На згадку про Україну архиєпископ отримав картину з храмом св. Олександра, вишиту скатертину та інші сувеніри.

На завершення архиєпископ Клаудіо передав вітання тим, кого назвав своїми друзями: бідним, якими опікуються отці облати та сестри Матері Терези, а також тим, хто опікується центрами реабілітації від алкогольної та наркотичної залежності.

За матеріалами Католицького медіа-центру