Архиєпископ Ігор Возьняк відновив посвяту розп’яття Ісуса Христа, яке в радянські часи врятувала небайдужа львів’янка

19 квітня 2023

У Світлий понеділок, 17 квітня 2023 року, архиєпископ і митрополит Львівський владика Ігор Возьняк звершив Архиєрейську Божественну Літургію в співслужінні з духовенством у храмі Святих Ольги і Єлизавети. Перед богослуженням архиєрей відновив посвяту розп’яття Ісуса Христа, яке відреставровували добродії.

Із цією реліквією пов’язана цікава історія, яка свідчить про глибину віри в скрутні часи. Посіпаки радянської влади колись викинули її з храму на смітник. Врятувала розп’яття молода дівчина: вона вночі повернулася під храм і занесла його додому ― на Левандівку. Вже в зрілому віці, будучи бабусею, рятівниця веліла повернути це розп’яття в храм святих Єлизавети та Ольги.

Минулого року, в Страсну п’ятницю, прибув молодий чоловік Назар Лисак і повідомив священника про повернення цієї реліквії до храму, розповідаючи історію розп’яття. Матір’ю Назарія є Катерина Лисак, 1955 року народження, а бабусею, яка і врятувала цю святиню ― Олена Стик, 1935 року народження.

«Ми дуже вдячні цим родинам Стик та Лисак за врятоване розп’яття, за зберігання його у домі довгими роками, за ваші моління та повернення реліквії у храм! Хай Господь благословить та оберігає усіх вас! Бабусю Олену, що перенесла це розп’яття, хай Господь помилує та дає світлий упокій! Христос воскрес!» ― наголосив митрополит Ігор у слові подяки.

Архиєпископ вручив подячні грамоти доброчинцям, які доклалися до реставрації реліквії і поблагословив їх.

Адміністратор храму святих Ольги і Єлизавети отець Іван Галімурка подякував митрополитові за візит. А також звернув увагу присутніх, що відреставроване розп’яття не має рук і це досить символічно, оскільки, як підкреслив священник, кожен вірний має стати руками Господа, щоб творити добро і допомагати ближнім.