Архиєпископ Фізікелла: Ювілейний рік — нагода для відродження після пандемії

17 лютого 2022

Голова Папської Ради сприяння новій євангелізації, що займається організацією наступного Ювілейного року, ділиться думками про значення цього Ювілею для всієї Церкви, а також для Риму й для інших італійських міст.

Архиєпископ Фізікелла: Ювілейний рік — нагода для відродження після пандемії

Ювілей 2025 може посприяти відновленню атмосфери надії та довіри, даючи поштовх «оновленому відродженню, нагальність якого ми всі відчуваємо». Про це йдеться в листі Папи Франциска до архиєпископа Ріно Фізікелли, Голови Папської Ради сприяння новій євангелізації, якій доручено приготовляти Святий Рік 2025 та інформує українська редакція «VaticanNews».

Звичайний Ювілейний рік у надзвичайні часи

Коментуючи цей лист в інтерв’ю для Радіо Ватикану — Vatican News, архиєпископ Ріно Фізікелла наголосив, що Ювілейний Рік Милосердя 2016 року був позачерговим, а 2025 року Церква відзначатиме так би мовити «черговий» або «звичайний» Ювілейний рік, що припадає на кожних 25 років. За його словами, ці звичайні Ювілейні роки часто збігалися з деякими важливими історичними подіями. Наприклад, Ювілей 1950 року став нагодою для відновлення атмосфери довіри після Другої світової війни; 1975 року Папа Павло VI прагнув зміцнити глибоку єдність в контексті напружень, що виникли після Другого Ватиканського Собору; а 2000 рік позначив входження Церкви у третє тисячоліття. «У цьому листі, — пояснив він, — Папа Франциск нам виразно каже, що останніми місяцями ми пережили — і досі переживаємо — період уразливості й страху, ми досвідчили непевність і, на жаль, навіть смерть, але тепер ми повинні дивитися у майбутнє і думати про те, як будувати наступні роки».

Час навернення і відпочинку

Голова Папської Ради сприяння новій євангелізації пригадав про значення Ювілейного року, традиція проведення якого ґрунтується на старозавітній Книзі Левіт (Лев 25), в якій наголошувалося на важливості того, аби через визначений проміжок часу присвячувати особливий період для навернення та відпочинку. У вказівках, поданих у книзі Левіт, чітко вказується на те, що земля, тварини і люди повинні відпочити, а власність, втрачена через борги, поверталася до попередніх власників. Ювілейний рік, за словами архиєпископа, — це можливість наново «посіяти те, що нам повертає впевненість і дозволяє відновити міжособистісні стосунки». Одним із важливих аспектів Ювілейного року є також паломництво, яке, за словами ієрарха, єднає людину з природою та допомагає наблизитися до своєї глибинної сутності.

Архиєпископ Ріно Фізікелла зазначив також, що під час Ювілею 2025 року до Риму, очевидно, прибудуть багато паломників з усього світу, і після довгого періоду пандемії це стане слушною нагодою дати новий поштовх для культурної, туристичної та громадської сфери не лише Риму, але й інших міст Італії, нагодою відновити звичне життя, звичний ритм людських зустрічей.