Зцілення ран війни, фінансова прозорість і майбутнє єпархії: щорічні Весняні дні духовенства відбулися в єпархії Святого Йосафата

3 травня 2024

З 29 квітня по 2 травня єпархія Святого Йосафата проводила щорічні Весняні дні духовенства в реколекційному центрі єзуїтів у Пармі, штат Огайо (США).

Владика Богдан Данило, єпископ єпархії Святого Йосафата з осідком у м. Пармі, розпочав чотириденну зустріч доповіддю про майбутнє єпархії та синодальну дорогу «Єднаймося заради України», яка допомагає біженцям з України. Про це йдеться на сайті Пармської єпархії Святого Йосафата.

Владика Богдан підкреслив, що українські католицькі єпископи США шукають шляхи задоволення потреб великої кількості біженців з України, забезпечуючи присутність нашої Церкви в місцях, куди переїжджають українці.

Вівторок був присвячений темі «Зцілення ран війни», яку розглянули д-р Донна Добровольська, психіатр, та Марта Сахюні, ліцензований клінічний професійний консультант. Обидві мають українське коріння. У своїх перших двох доповіддях вони представили «Модель життєстійкості» — підхід до навчання навичкам оздоровлення, які допомагають пацієнтам справлятися із травмами та стресом. Зокрема, терапевти говорили про те, як допомогти тим, хто страждає від стресу і травм, спричинених війною в Україні, опанувати ці навички.

На третій говорили про те, як священнослужителі можуть стати служителями зцілення складних травм, а на четвертій — як громади можуть страждати від травм і що означає процвітати у громаді. За словами лекторок, священнослужителі відіграють особливу роль у зціленні травм, оскільки можуть запропонувати духовний супровід, надію, моральну впевненість і любов Христа.

Наступного дня о. Стівен Паливода, фінансовий директор єпархії, обговорив фінансову прозорість єпархії, парафій і місій. Він також представив огляд зусиль єпархії у сфері фінансової прозорості та її фінансовий стан на кінець 2023 року та у 2024 році.

Після презентації владика Богдан представив оновлену інформацію про кошти, які єпархія зібрала для гуманітарної допомоги Україні, і які на сьогодні становлять 1,7 млн дол. США, з яких розподілено майже 80 тис. дол. США. Одна з підтриманих програм розповсюджує продуктові та гігієнічні набори. Він також наголосив, що загоєння ран, завданих війною в Україні, залишатиметься в центрі уваги навіть після закінчення війни.

Варто зазначити, що на пропозицію єпископа священнослужителі погодилися 23 червня розпочати збірку для парафії Святого Володимира в Арнольді (штат Пенсильванія, США), щоб допомогти завершити будівництво нового храму, який замінить церковну будівлю, знищену пожежею у 2021 році.

На завершення зустрічі відбулися дві конференції: одна — з питань канцелярії, а друга — «Надія, до якої нас кличе Господь» — про душпастирське планування єпархії на 2024–2025 роки.

Владика Богдан наголосив на важливості прозорості, молитви за покликання та участі духовенства в цих зустрічах не лише з освітньою метою, а й задля спілкування та колегіальної підтримки, яку священники можуть надавати один одному. Він попросив священників заохочувати парафіян до участі в єпархіальних заходах, зокрема в майбутніх Днях місії, Єпархіальних днях молоді та Всеамериканському молодіжному паломництві.

Духовенство збереться на щорічні духовні реколекції 28–31 жовтня в Центрі «Віфанія» в м. Лутц, штат Флорида.