«Ви є вірними дітьми Божими, дітьми українського народу та української Церкви», — владика Богдан Дзюрах відвідав парафію УГКЦ у Стокгольмі

1 травня 2024

Українці парафії Блаженного священномученика Климентія Шептицького 28 квітня 2024 року молитовно вшанували пам’ять покровителя громади, єднаючись у молитві зі своїм єпископом Богданом Дзюрахом, апостольським екзархом для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії.

У переддень свята громада молилася Молебень до Богородиці у наміренні справедливого миру та припинення війни в Україні. Відтак владика Богдан у кількагодинному відкритому діялозі відповідав на запитання парафіяльної молоді, дітей та дорослих. Про це розповідає пресслужба Апостольського екзархату.

Наступного дня парафіяльна спільнота урочисто та радісно зустріла апостольського екзарха хлібом-сіллю, діти катехитичної школи подарували власноруч сплетену вервицю. «Ваша присутність серед нас є тим джерелом спасіння, криницею, з якої ми черпаємо проповідь Слова Божого, Господнього благословення», — привітав єпископа парох о. Андрій Мельничук.

У проповіді владика Богдан закликав усіх присутніх бути Божими помічниками, щоби світ пізнав і увірував у велику Любов, яку Бог має до кожного з нас. «Парафія — це криниця Божа, де ми черпаємо воду життя вічного, це лічниця, де ми лікуємо наші душі і тіла, а також — школа Любови. Тут ми вчимося любити, щоби у світі свідчити про Христа нашою любов’ю, нашим словом, нашим життям».

На закінчення Літургії о. Андрій Мельничук подякував архиєреєві за спільну молитву, духовне слово та благословення. Участь у молитві взяв також о. Руслан Гедз, новий душпастир Апостольського екзархату, який прибув до Швеції на служіння та незабаром очолить громаду в одному з міст цієї країни.

Після богослужіння відбувся благодійний концерт за участю Родинного гурту «ЗЕРНО», який своїм чудовим співом та виставою подарував незабутні враження від переспіву Слова Божого та української поетичної спадщини.

«Молитва і Жертва творять велику силу в житті нашої церкви і нашого народу. Результатом цієї жертви і молитви стоїмо ми всі тут сьогодні. Молімося і будьмо жертовні на благо нашої церкви і нашого народу», — підсумував о. Андрій Мельничук.

На закінчення свята усі були запрошені до парафіяльного частування та спілкування.

Фото: Софі Хаек та Христина Моцик