Владика Степан Сус взяв участь у єпископській хіротонії нового єпископа Крижевецького

17 жовтня 2020

З благословення Блаженніший Святослав, Отця і Глави УГКЦ, Голова Пасторально-міграційного відділу владика Степан Сус прибув до Хорватії і від імені Української Греко-Католицької Церкви взяв участь у хіротонії нового єпископа — владики Мілана Стіпіча (Milan Stipić) Криживецької єпархії для греко-католиків Хорватії, Боснії і Ґерцеговини та Словенії, що відбулася 17 жовтня 2020 року у Крижевцях.

Напередодні самого святкування владика Степан Сус, єпископ Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства, разом з усією спільнотою помолився Вечірню у місцевому катедральному соборі Пресвятої Трійці.

Сам Чин єпископської хіротонії владики Мілана Стіпіча відбувся 17 жовтня 2020 року. Він був висвячений як єпископ Криживецької греко-католицької єпархії для католиків східного обряду, що проживають у Хорватії, Боснії і Герцеговині та Словенії.

Сьогодні Крижевецька єпархія налічує близько 22 тис. греко-католиків, у ній діє 46 парафій. Владика Мілан Стіпіч у своїй промові зазначив, що сьогодні третина його вірних — це українці греко-католики, що переїхали на територію єпархії із Західної України.

Окрім того, під час візиту до Хорватії Голова Пасторально-міграційного відділу владика Степан Сус провів робочу зустріч із митрополитом Угорської Греко-Католицької Церкви владикою Филипом Кочішем. Єпископи обговорили стан душпастирства українців в Угорщині, перспективи його розвитку та виклики, з якими часто зустрічаються українці за кордоном. З благословення владики Филипа у Будапешті понад 10 років діє українська греко-католицька громада, якою опікується о. Дам’ян Габорій.

За матеріалами Пасторально-міграційного відділу УГКЦ