У польському Тарнові вірні відзначили перший храмовий празник

29 березня 2024

Декретом архиєпископа і митрополита Перемишльсько-Варшавського Євгена Поповича від 1 серпня 2023 року греко-католицький душпастирський пункт в Тарнові було піднесено до рівня парафії та віддано під опіку Пресвятої Богородиці в празнику Благовіщення, а тогочасного ректора цього осередку отця Петра Ців’юка призначено її парохом.

У польському Тарнові вірні відзначили перший храмовий празник

У неділю, 24 березня 2024 року, напередодні великого Богородичного свята Благовіщення Пречистої Діви Марії відбувся перший парафіяльний празник, який, окрім близько сотні вірних, зібрав понад десяток представників духовенства. Про це повідомив о. Віталій Бойко для пресслужби Перемишльсько-Варшавської архиєпархії УГКЦ.

Знакову подію молодої парафії розділив митрополит Євген, очоливши Божественну Літургію та виголосивши слово впроповіді. Присутнім був також очільник Тарновської римо-католицької дієцезії єпископ Андрей Єж (Andrzej Jeż). На запрошення пароха до святкування і молитви долучилися греко-католицькі священники з Краківсько-Горлицького деканату, до якого належить тарновська парафія, а також римо-католицькі священники, які тісно з нею співпрацюють.

Опісля Літургії відбулося благословення намісних ікон Христа Спасителя і Богородиці та тетраподної ікони Благовіщення. Знаково, що цей чин відбувся у першу неділю Великого посту, яку Східні Церкви ще називають Неділею православ’я та посвячують ікони.

Варто додати, що відповідно до даних міської влади Тарнова у місті перебуває від 15 до 20 тис. українців, частина з яких є біженцями від російської війни в Україні, а інша частина прибула у пошуках роботи та благополуччя.