Під час спільної молитви архиєпископ Пескари Томмазо Валентинетті запевнив українську громаду і народ у всебічній підтримці

1 травня 2024

У неділю, 28 квітня 2024 року, в українській громаді м. Пескара відбулася Євхаристійна молитва за мир в Україні, яку очолив апостольський екзарх для українців-католиків в Італії владика Діонісій Ляхович у співслужінні архиєпископа Пескари монс. Томмазо Валентинетті.

В Архиєрейській Божественній Літургії українською та італійською мовами також взяли участь о. д-р Теодосій Р. Грень, ЧСВВ, протосинкел екзархату, о. Дмитро Гутник, душпастир української громади в Пескарі, та о. Івана Лега, який незабаром розпочне своє служіння для українських вірних у цьому місті та околицях. Про це повідомляє Відділ комунікації Апостольського екзархату.

Вдячність архиєпископові Пескари за спільну молитву

На початку Літургії отець-протосинкел висловив щиру подяку архиєпископові Пескари за його присутність і за те, що він радо відгукнувся на запрошення апостольського екзарха взяти участь в молитві, відклавши усі свої справи. Адже, «кожен єпископ має різні обов’язки, відвідини і богослужіння у неділю, але владика Томмазо відклав ці справи, щоб разом з українською громадою помолитися за справедливий мир в Україні і в усьому світі», — підкреслив священник.

Довіряти Богові і співпрацювати у протистоянні злу

Владика Діонісій, виголошуючи проповідь, запропонував вірним роздумати над значенням молитви «Отче наш» у контексті пошуку миру. У проповіді звучали слова щодо довіри до Бога із закликом до нашої співпраці у протистоянні злу і визволенні від лукавого. Єпископ проаналізував сутність зла, що руйнує життя та міста в Україні: «Лукавий перетворив Україну на велику лікарню з приблизно 20 мільйонами фізично і психологічно травмованих людей, сотнями тисяч убитих і поранених, десятками тисяч полонених, викрадених дітей, сиріт, вдів, зруйнованих міст, мільйонів біженців… „Отче наш“, — ми волаємо щосили: „визволи нас від лукавого! Допоможи нам, щоб зло не ввійшло в наше серце; щоб бажання помсти не полонило нас, щоб ненависть, образа, ворожість, презирство, антипатія, ворожнеча не опанували нами…“»

Любов завжди воскресає!

«Ми покликані вірити в Любов. Тільки Любов може привести до Воскресіння. Божу Любов можна засудити до смерті, пригноблювати, катувати, розчавлювати, переслідувати, розіп’ясти на хресті, проколоти списом бік, поховати у гробі з великим каменем. Але Любов, яка від Бога походить, завжди воскресає! Навіть у цьому житті, коли ми морально вбиті брехнею, наклепами, ми віримо в Любов, ми встанемо, ми воскреснемо…» — наголосив проповідник.

І на завершення додав: «Воскреслий Ісусе! У Тобі життя завжди перемагає. Сучасна історія спонукає нас вирушити на цю Хресну путь, і з Твоєю силою ми пройдемо цей визвольний шлях для нашого народу. Прийми у вічній радості свободи душі наших героїв, тих, хто пожертвував своїм життям, віддавши їх за любов до братів, за любов до своєї Батьківщини. І дай усім нам сили, віри та відваги на шляху до воскресіння, перемоги добра над злом, світла над темрявою, щоб кожен міг проголошувати: „Воскресла Любов перемогла!“»

Монс. Томмазо: «Ми зібралися у пошуках духовних шляхів миру»

На завершення Літургії владика Томмазо звернувся до місцевої спільноти, запевнивши її в подальшій молитві і підтримці українського народу, особливо тих, хто прибуде до Пескари через воєнні дії в Україні. Він наголосив: «Ми зібралися разом з метою пошуку духовних шляхів для розв’язання війни, яка наносить шкоду українській землі та народові».

Представники Апостольського екзархату подарували монс. Томмазо ікону Архангела Михаїла і Архангела Гавриїла, підкреслюючи, що вони тримають небо над українським народом у ці важкі часи. Крім того, вони передали архиєпископу Катехизм УГКЦ «Христос — наша Пасха», який нещодавно був виданий італійською мовою, зокрема, за підтримки кількох італійських єпископів.

Робоча зустріч із монс. Томмазо

Після цього відбулася коротка зустріч з монс. Томмазо, під час якої обговорювалися плани подальшого розвитку української громади у Пескарі. Також були розглянуті питання зміни священника, оскільки о. Дмитро, який дотепер трудився для української громади, завершує своє служіння в Апостольському екзархаті. Натомість, новим священником в цій громаді стане о. Іван Лега.