Глава УГКЦ у Кропивницькому: Над християнами навіть смерть не має влади

8 травня 2024

8 травня Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав відвідав Кропивницький та очолив Літургію у храмі Різдва святого Івана Хрестителя. У проповіді Предстоятель розповів, що бути християнином — це носити в собі вічне життя воскреслого Спасителя, над яким смерть не має влади.

Глава УГКЦ у Кропивницькому: Над християнами навіть смерть не має влади

Блаженніший Святослав зазначив, що бути учнем Христа означає найперше бути християнином. Але що означає бути християнином, зокрема сьогодні, у час війни? Про це можемо запитати в Івана Богослова, який написав сьогоднішнє Євангеліє. А Іван Богослов каже, що бути християнином — не означає мати релігійні почуття, бо їх мають усі люди. Бути християнином навіть не означає мати релігійне переконання. А відповідь Івана Богослова на це запитання така: «Прийшов до своїх, а свої Його не прийняли. А тим, хто прийняли Його, дав владу синами Божими статися, які ні від плоті, ні від крові, але від Бога народилися». Про це говорить Департамент інформації УГКЦ.

«Народитися від Бога в Таїнстві Хрещення — ось, що означає бути християнином», — сказав Предстоятель. Однак зауважив, що те народження має колосальні наслідки. Ми часто кажемо, що батьки продовжують жити у своїх дітях. Діти в певному сенсі носять у собі своїх батьків, їхні гени, спадкові риси. Відтак бути християнином означає носити Бога в собі.

Дар хрещення — це дар життя вічного, який ми вже носимо в собі. Бути християнином означає не втратити цей дар.

Патріарх наголосив, що ключ до змін у нас самих, бо вічне життя воскреслого Спасителя пульсує в нас.

«Бути християнином означає від Бога народитися, носити в собі вічне життя воскреслого Спасителя, над яким смерть не має влади. Бути християнином означає мати надію, що всі скорботи, всі труднощі, навіть наші страждання, навіть смерть, не мають більше над нами влади», — сказав Блаженніший Святослав.

Він зазначив, що бути християнином у час війни — це мати силу перемагати смерть і не боятися ворога, який її несе. А ми його більше не боїмося, бо маємо життя вічне, над яким його зброя не має жодної сили та влади. Тому, каже Христос, немає нічого неможливого для того, хто вірить.

Блаженніший Святослав подякував присутнім на Літургії за те, що тут, у Кропивницькому, живуть життям учнів Христових та у своїй праці, у волонтерській діяльності показують, що Христос воістину воскрес.